| User | ebet29 |
| Upload Date | March 27 2026 08:59 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M PG Riptide WiFi White |
| Motherboard | ASRock B650M PG Riptide WiFi White |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3642 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2054 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2069
297.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1932
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2122
43.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1824
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1981
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1996
9.83 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1981
158.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1865
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2051
61.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2495
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2477
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2074
159.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2203
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2521
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1706
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2068
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8616 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6408
920.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9199
55.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8796
180.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9591
221.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10370
140.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10841
53.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2600
208.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10235
317.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8288
248.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11825
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11414
355.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8968
689.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10454
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8608
85.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9999
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9590
303.6 Kpixels/sec |