| User | detticer |
| Upload Date | March 27 2026 08:38 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,12 |
| Motherboard | Mac14,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2692 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2570
369.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2610
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2760
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2626
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2393
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3342
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2593
207.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2519
78.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2372
71.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2386
9.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3121
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3168
243.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3072
90.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3247
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2165
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2731
86.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13030 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10945
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13326
80.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15308
313.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14089
324.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15089
204.8 images/sec |
|
|
Clang
|
21125
104.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3394
271.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16367
507.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11291
337.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11606
48.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16828
523.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13259
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17724
520.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12349
122.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15416
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15984
506.1 Kpixels/sec |