| User | MOTOF04 |
| Upload Date | March 27 2026 08:21 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E59 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870E TOMAHAWK MAX WIFI (MS-7E59) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5701 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3257 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3234
464.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2578
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3385
69.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3195
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3171
43.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2976
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3308
264.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3056
94.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3588
107.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4425
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3599
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3346
257.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3720
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3432
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2711
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3209
101.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15793 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9942
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17044
102.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14546
297.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19513
450.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20745
281.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24367
120.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4128
330.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26241
813.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9577
286.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20393
84.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20902
650.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18958
1.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17421
511.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11819
117.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31704
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16678
528.1 Kpixels/sec |