| User | kelevra |
| Upload Date | March 27 2026 08:13 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4135 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3448
495.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3531
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4277
87.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3737
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3695
50.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4698
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3888
311.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3524
109.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6076
181.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4315
17.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4299
133.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5235
402.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4785
140.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4425
43.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3515
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3980
126.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16936 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12824
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17950
108.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20139
412.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16882
389.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19590
265.9 images/sec |
|
|
Clang
|
26477
130.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5162
413.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20299
629.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15913
476.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17127
70.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21497
668.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17729
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20979
615.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15745
156.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21224
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18698
592.0 Kpixels/sec |