| User | detrevni |
| Upload Date | March 27 2026 07:59 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21SX0020UE |
| Motherboard | LENOVO 21SX0020UE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.92 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2490 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2259
324.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1993
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2653
54.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2443
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2620
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2517
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2801
224.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2566
79.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2414
72.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2947
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2763
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2211
170.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2576
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2496
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2225
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2657
84.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11949 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5817
835.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14401
86.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11459
234.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14576
336.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16038
217.7 images/sec |
|
|
Clang
|
21565
106.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3571
286.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20529
636.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8344
249.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13376
55.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14081
438.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14361
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12365
362.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7726
76.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21613
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13145
416.2 Kpixels/sec |