| User | CaptainDAnDMT |
| Upload Date | March 27 2026 07:19 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3380
485.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3535
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4215
86.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3747
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3695
50.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4503
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3774
302.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3429
106.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5979
178.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4268
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4159
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4550
349.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4554
133.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4287
42.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3412
3.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3416
108.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15667 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10822
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15545
93.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19361
396.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16762
386.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18363
249.2 images/sec |
|
|
Clang
|
22316
109.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5028
402.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19547
605.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16413
491.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15439
63.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19439
604.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14975
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20060
588.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14670
145.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19720
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17147
542.9 Kpixels/sec |