| User | blckrnblckt |
| Upload Date | March 27 2026 05:36 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 3050 |
| Motherboard | Dell Inc. 0JP3NX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-7100T |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.41 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3390 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1085
155.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1182
7.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1174
24.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1119
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
923
12.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1257
6.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1075
86.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1102
34.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
548
16.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1688
6.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1579
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
953
73.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1272
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1534
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1072
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1410
44.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2423 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1520
218.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3084
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2890
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3362
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2241
30.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2864
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1290
103.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2852
88.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1091
32.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3316
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3526
109.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2047
157.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2697
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3301
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2809
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2997
94.9 Kpixels/sec |