| User | tr4sh80 |
| Upload Date | March 27 2026 04:53 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5830 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3133 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3216
461.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2817
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3121
63.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2802
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3032
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3086
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3043
243.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2848
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3155
94.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3817
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3876
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3249
249.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3369
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3797
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2604
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3124
98.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21886 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13534
1.90 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27964
168.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21765
445.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24053
554.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33207
450.7 images/sec |
|
|
Clang
|
43057
212.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3828
306.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39269
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14473
433.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17990
74.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31521
980.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23027
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22846
670.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16005
158.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48633
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25576
809.8 Kpixels/sec |