| User | neatgearaz |
| Upload Date | March 27 2026 04:14 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,5 |
| Motherboard | Mac16,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 3896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3364
483.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3472
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3986
81.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3575
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3642
49.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4360
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3497
280.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3318
102.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5885
176.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3952
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4153
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4731
363.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4436
130.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4351
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3067
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3624
114.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19303
2.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25836
155.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
34061
697.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32866
758.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34200
464.2 images/sec |
|
|
Clang
|
45067
222.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4819
385.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36289
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
26626
796.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21922
90.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33573
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25033
1.92 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35527
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
24006
238.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34248
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
32214
1.02 Mpixels/sec |