| User | mxevans |
| Upload Date | March 27 2026 02:29 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,11 |
| Motherboard | Mac16,11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.03 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2688
386.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2666
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3423
70.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3145
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3176
43.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3852
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3269
261.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3101
96.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5620
168.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3662
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3770
117.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3618
278.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4202
123.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4007
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2817
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3119
98.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20006 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15575
2.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19910
120.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24159
494.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21508
496.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27004
366.5 images/sec |
|
|
Clang
|
29095
143.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4328
346.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25329
784.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
21161
633.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17857
73.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24752
770.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17366
1.34 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27233
799.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20464
203.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28001
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24003
760.0 Kpixels/sec |