| User | mxevans |
| Upload Date | March 27 2026 02:19 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.45 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3494
501.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3573
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4275
87.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3788
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3704
50.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4779
23.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3878
310.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3578
110.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6209
185.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4275
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4290
133.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5251
403.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4816
141.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4463
44.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3583
3.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3960
125.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16987 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12592
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17932
108.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20046
410.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17600
405.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19466
264.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26928
132.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5175
414.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20686
641.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15555
465.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17601
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21887
681.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17693
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20975
615.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15412
152.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21412
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18515
586.2 Kpixels/sec |