| User | tsavage23 |
| Upload Date | March 27 2026 02:13 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3491
501.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3562
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4341
88.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3776
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3699
50.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4723
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3896
312.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3558
110.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6194
185.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4337
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4322
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5216
401.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4812
141.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4535
45.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3563
3.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3839
121.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17172 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13103
1.84 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17920
108.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20623
422.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17607
406.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19775
268.4 images/sec |
|
|
Clang
|
26984
132.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5211
417.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20460
634.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16013
479.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17594
72.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21039
654.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17892
1.38 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20886
612.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16685
165.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21392
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18741
593.4 Kpixels/sec |