| User | jedbolted |
| Upload Date | March 27 2026 02:13 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E59 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870E TOMAHAWK WIFI (MS-7E59) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5046 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2964
425.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3051
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3019
61.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2564
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2706
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2782
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2763
221.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2594
80.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2708
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3439
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3443
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3186
244.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3076
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3413
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2379
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3284
104.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16567 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11783
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21235
127.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17321
354.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19777
456.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21612
293.3 images/sec |
|
|
Clang
|
25190
124.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3638
291.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22485
696.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12648
378.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17398
72.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25114
781.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18636
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16776
492.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13124
130.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27209
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18396
582.5 Kpixels/sec |