| User | GeekyCidar87 |
| Upload Date | March 27 2026 02:07 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.2 (Build 25D2150) |
| Model | Mac17,4 |
| Model ID | Mac17,4 |
| Motherboard | Mac17,4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3512
504.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3557
21.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4288
87.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3803
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3714
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4784
23.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3892
311.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3573
110.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6178
184.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4290
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4320
134.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5296
407.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4823
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4629
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3548
3.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4014
127.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17060 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12867
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17994
108.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20376
417.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17422
401.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19570
265.6 images/sec |
|
|
Clang
|
27420
135.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5159
413.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20416
632.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15838
473.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17184
71.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20961
652.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17791
1.37 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21069
618.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16527
164.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21191
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18551
587.4 Kpixels/sec |