| User | ZEX3 |
| Upload Date | March 27 2026 12:46 AM |
| Views | 108 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3630 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3158
453.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3021
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3473
71.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3363
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3381
45.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4093
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3368
269.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3160
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5740
171.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3736
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3975
123.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4504
346.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4079
119.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3854
38.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2877
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3410
108.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9371 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7607
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9903
59.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9822
201.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9447
217.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10101
137.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12238
60.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4195
335.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9829
304.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11395
341.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10151
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12155
378.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9774
751.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10290
302.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8741
86.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9579
9.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9656
305.7 Kpixels/sec |