| User | ZEX3 |
| Upload Date | March 27 2026 12:36 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3633 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3164
454.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3047
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3468
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3362
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3360
45.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4105
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3379
270.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3162
98.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5728
171.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3757
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3896
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4526
347.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4110
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3915
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2854
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3413
108.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7631
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9806
59.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9369
191.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9541
220.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10437
141.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12330
60.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4216
337.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9744
301.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11010
329.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9723
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11812
367.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9520
732.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10121
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8236
81.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9453
9.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9764
309.2 Kpixels/sec |