| User | ZEX3 |
| Upload Date | March 27 2026 12:30 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3570 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2987
429.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2980
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3469
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3337
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3324
45.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4032
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3326
266.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3066
95.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5674
169.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3688
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3863
120.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4440
341.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4076
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3863
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2850
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3308
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9399 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7668
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9795
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9961
203.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8866
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10471
142.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12316
60.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4188
335.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9733
301.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11525
344.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10239
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12139
377.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9800
753.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10269
301.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9338
92.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9578
9.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9649
305.5 Kpixels/sec |