| User | Polaris1X |
| Upload Date | March 26 2026 10:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5760 |
| Motherboard | Dell Inc. 0VFR12 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4988 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1969
282.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1587
9.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2043
41.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2121
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2017
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2037
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1862
149.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1521
47.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1847
55.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2292
9.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2166
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1636
125.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1721
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1919
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1939
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2124
67.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7827 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4309
618.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10010
60.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7696
157.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10437
240.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10708
145.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12116
59.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2266
181.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11325
350.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4875
145.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8249
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10411
324.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8581
659.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7938
232.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6460
64.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13714
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9176
290.5 Kpixels/sec |