| User | keat454 |
| Upload Date | March 26 2026 10:31 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3886 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3360
482.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3366
20.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3775
77.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3586
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3658
49.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4446
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3550
284.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3389
105.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5877
175.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3928
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4154
129.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4607
354.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4481
131.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4248
42.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3114
3.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3667
116.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15423 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10966
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15599
94.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17051
349.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16770
386.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18979
257.6 images/sec |
|
|
Clang
|
24146
118.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4658
373.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19276
597.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15267
456.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16489
68.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20532
638.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14966
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18535
543.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13869
137.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18858
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16766
530.9 Kpixels/sec |