| User | TwoHorus |
| Upload Date | March 26 2026 06:20 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-S WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5277 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3227 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3059
439.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3165
19.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3345
68.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3052
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3008
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2720
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3129
250.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2870
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3408
102.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4294
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3624
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3575
274.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3586
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3587
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2617
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3603
114.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18206 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11988
1.68 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20304
122.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17199
352.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22501
518.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24551
333.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26970
132.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3996
320.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27553
853.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14819
443.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21838
90.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24651
767.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23202
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19111
560.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13525
134.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31152
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20052
634.9 Kpixels/sec |