| User | mikegml |
| Upload Date | March 26 2026 06:07 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 800 G3 DM 65W |
| Motherboard | HP 829A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4188 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1195 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1114
160.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1248
7.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1287
26.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1317
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
999
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1293
6.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1186
95.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1336
41.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
545
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1536
6.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1860
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
854
65.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1327
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1609
16.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1135
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1482
46.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2267
325.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5383
32.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4466
91.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5322
122.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3449
46.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4559
22.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1638
131.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6749
209.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2000
59.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5969
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7031
218.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4538
348.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5179
152.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3967
39.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6496
6.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5699
180.5 Kpixels/sec |