| User | BenceHervay |
| Upload Date | March 26 2026 05:29 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.4 LTS |
| Model | Google Google Compute Engine |
| Motherboard | Google Google Compute Engine |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | INTEL(R) XEON(R) PLATINUM 8581C CPU @ 2.30GHz |
| Topology | 2 Processors, 96 Cores, 192 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 207 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 48 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 48 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 48 |
| L3 Cache | 260 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx512-fp16 amx-int8 avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 377.82 GB |
| Single-Core Score | 2292 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2058
295.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2099
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2060
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2207
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2076
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2233
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2275
182.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2144
66.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3097
92.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3409
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2396
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2128
163.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2106
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2182
21.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2170
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2710
85.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12106
1.70 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22760
137.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21918
448.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20342
469.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34515
468.4 images/sec |
|
|
Clang
|
67373
331.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2988
239.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44083
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13675
409.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10234
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29112
905.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21648
1.66 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16058
471.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11969
118.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
142173
137.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
33376
1.06 Mpixels/sec |