| User | saladpictures |
| Upload Date | March 26 2026 05:22 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,11 |
| Motherboard | Mac16,11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 4020 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3530
506.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3422
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4065
83.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3705
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3774
51.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4531
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3654
292.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3481
107.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6051
181.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4093
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4286
133.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4772
366.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4604
135.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4459
44.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3188
3.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3775
119.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16055
2.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20077
121.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26097
534.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21311
491.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26703
362.4 images/sec |
|
|
Clang
|
33559
165.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4914
393.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27021
837.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23649
707.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20499
84.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26806
834.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20365
1.57 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
29284
859.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21219
210.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25357
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25185
797.4 Kpixels/sec |