| User | Nishant_Dangi |
| Upload Date | March 26 2026 04:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83GS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1854 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1911
274.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1334
8.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2016
41.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2024
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1808
24.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1675
8.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1731
138.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1955
60.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1834
54.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2465
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2262
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1167
89.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1966
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2192
21.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1874
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2143
67.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8140 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4798
689.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8387
50.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9703
198.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8399
193.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10612
144.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11514
56.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2284
182.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13125
406.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4718
141.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10205
42.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12162
378.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8295
637.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8629
253.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8095
80.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14344
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10004
316.8 Kpixels/sec |