| User | saladpictures |
| Upload Date | March 26 2026 04:35 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,6 |
| Model ID | Mac17,6 |
| Motherboard | Mac17,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 4336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3586
514.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3528
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4580
93.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3917
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3842
52.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4933
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4191
335.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3725
115.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6371
190.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4583
19.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4477
139.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5468
420.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5074
148.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4654
46.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3692
3.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4137
131.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 29733 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
20310
2.85 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27119
163.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
39174
802.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
33208
765.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37639
510.8 images/sec |
|
|
Clang
|
55829
275.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5678
454.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44827
1.36 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
25748
770.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25330
104.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37344
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27221
2.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39202
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
27630
274.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49268
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
36081
1.14 Mpixels/sec |