| User | Ali_Imam |
| Upload Date | March 26 2026 04:20 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3711 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3193
458.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3231
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3646
74.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3445
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3485
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4199
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3407
272.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3194
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5674
169.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3741
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3987
124.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4403
338.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4310
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4127
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2923
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3426
108.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11169
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15176
91.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17548
359.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16562
382.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18685
253.6 images/sec |
|
|
Clang
|
24091
118.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4585
367.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19163
593.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15050
450.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16765
69.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20126
626.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15071
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18855
553.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14297
141.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18819
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16790
531.6 Kpixels/sec |