| User | blckrnblckt |
| Upload Date | March 26 2026 04:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 990 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PGKWF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2400S |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3292 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 498 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
680
97.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
930
5.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
809
16.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
852
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
214
2.91 images/sec |
|
|
Clang
|
914
4.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
795
63.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
776
24.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
52
1.56 images/sec |
|
|
Background Blur
|
443
1.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
660
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
681
52.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
439
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
315
3.13 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
676
654.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
243
7.70 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1429
205.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3002
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2287
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2800
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
666
9.05 images/sec |
|
|
Clang
|
2774
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
892
71.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2064
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
163
4.86 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1487
6.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2223
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2039
156.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1514
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
902
8.95 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2299
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
714
22.6 Kpixels/sec |