| User | iYannis |
| Upload Date | March 25 2026 05:07 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3812 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3364
483.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3417
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3804
77.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3574
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3498
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4484
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3481
278.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3170
98.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5949
178.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3757
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3833
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4641
356.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3973
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4326
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3162
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3480
110.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9787 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8466
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11152
67.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10988
224.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9430
217.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10499
142.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12990
64.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4146
332.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10009
310.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11149
333.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10124
41.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10737
334.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10535
810.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10630
311.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10623
105.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10130
9.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9965
315.5 Kpixels/sec |