| User | Swim_Kicxz |
| Upload Date | March 25 2026 04:42 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3582
514.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3508
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4478
91.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3729
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3805
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4929
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4172
334.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3712
115.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6349
190.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4551
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4459
138.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5271
405.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5008
147.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4619
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3647
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4086
129.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 25981 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16966
2.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25752
155.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
32729
670.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28516
657.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33070
448.8 images/sec |
|
|
Clang
|
46096
227.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5578
446.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37110
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23512
703.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23572
97.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30745
956.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24726
1.90 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
34617
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
22764
225.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42429
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
30746
973.5 Kpixels/sec |