| User | emcgarcia |
| Upload Date | March 25 2026 04:34 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 3470 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GYT9V |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4695 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1571 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1473
211.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1813
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1771
36.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1752
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1346
18.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1716
8.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1494
119.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1404
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
736
22.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2254
9.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2091
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1510
116.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1631
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1974
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1436
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1912
60.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5954 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2921
419.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8170
49.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6209
127.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8373
193.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6942
94.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10353
51.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1958
156.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9184
284.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2771
82.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8861
36.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8616
268.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6880
529.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6818
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3311
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8640
8.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7634
241.7 Kpixels/sec |