| User | Jamie004 |
| Upload Date | March 25 2026 03:18 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac16,9 |
| Motherboard | Mac16,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 3.99 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 3366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2949
423.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2767
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3438
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3112
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3127
42.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3619
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3073
246.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2904
90.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5289
158.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3530
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3673
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3978
305.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3977
116.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3886
38.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2495
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3161
100.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22108 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15588
2.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21790
131.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27102
554.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24727
570.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29422
399.3 images/sec |
|
|
Clang
|
35076
172.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4318
345.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29284
907.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23458
702.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20567
85.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30368
945.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20678
1.59 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30514
895.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19833
196.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28760
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27068
857.0 Kpixels/sec |