| User | cooperbrown11 |
| Upload Date | March 25 2026 03:05 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A14-52MT |
| Motherboard | LNL Tiramisu_LNV |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 885443746856960 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.64 GB |
| Single-Core Score | 2639 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2371
340.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2176
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2895
59.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2602
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2748
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2596
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2983
238.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2621
81.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2619
78.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3102
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3100
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2334
179.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2269
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2866
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2327
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2986
94.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10822 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7130
1023.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10478
63.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13505
276.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13061
301.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13302
180.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12913
63.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3665
293.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14442
447.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9208
275.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11567
47.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14516
451.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9087
698.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12130
355.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11379
112.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14522
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13760
435.7 Kpixels/sec |