| User | MrV |
| Upload Date | March 25 2026 02:43 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,10 |
| Motherboard | Mac14,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2699 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2566
368.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2585
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2735
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2655
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2409
32.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3381
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2581
206.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2524
78.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2343
70.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2392
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3193
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3292
253.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3084
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3240
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2146
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2731
86.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14576 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11286
1.58 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14999
90.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15891
325.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15478
356.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17867
242.5 images/sec |
|
|
Clang
|
25627
126.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3405
272.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19879
616.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12239
366.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12865
53.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18660
580.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15008
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20349
597.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14352
142.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18333
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18045
571.4 Kpixels/sec |