| User | AAAA_7777 |
| Upload Date | March 25 2026 02:25 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.58 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2452
352.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2800
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2823
57.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2708
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2526
34.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3489
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2614
209.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2593
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2360
70.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2392
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3266
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3382
260.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3134
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3293
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2254
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2842
90.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14545 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12584
1.76 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14742
88.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17453
357.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15006
346.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17219
233.7 images/sec |
|
|
Clang
|
23349
115.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3293
263.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19695
610.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12365
370.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12370
51.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18923
588.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15175
1.17 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19289
566.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14150
140.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19218
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18124
573.8 Kpixels/sec |