| User | randstr |
| Upload Date | March 25 2026 02:04 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5043 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3542 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2289 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2489
357.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2229
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2377
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2248
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2075
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2245
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2138
171.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2277
70.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1205
36.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3073
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3162
98.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2593
199.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2619
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2837
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2033
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2561
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7725
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17956
108.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11554
236.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16911
390.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14820
201.1 images/sec |
|
|
Clang
|
27915
137.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2745
219.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29341
909.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5321
159.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5548
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16368
509.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14554
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12486
366.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8815
87.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35636
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13394
424.1 Kpixels/sec |