| User | angelfenix |
| Upload Date | March 25 2026 01:50 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Predator PHN18-71 |
| Motherboard | RPL Coral_RTH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2195 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2111
303.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1645
9.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2169
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2135
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2465
33.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2351
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2104
168.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2075
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1764
52.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3110
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2159
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1970
151.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2651
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2956
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2373
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2058
65.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11680 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7781
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16051
96.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17539
359.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12838
296.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13758
186.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10913
53.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2395
191.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21019
651.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7421
222.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10414
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20094
625.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15002
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10243
300.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10398
103.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23785
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14546
460.6 Kpixels/sec |