| User | bearjett1 |
| Upload Date | March 25 2026 01:45 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7200 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2202 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1996
286.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1766
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1576
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2243
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1975
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1949
9.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2036
163.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2293
71.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2015
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3162
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3080
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2262
173.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2569
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3276
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2186
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2594
82.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8972
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19249
116.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21131
432.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21199
488.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22304
302.7 images/sec |
|
|
Clang
|
32051
157.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2037
163.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27395
848.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8285
247.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14216
58.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21465
668.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15413
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16304
478.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14299
141.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43564
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16627
526.4 Kpixels/sec |