| User | xgrommx |
| Upload Date | March 25 2026 01:29 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,5 |
| Motherboard | Mac16,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 2.87 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 4047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3523
506.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3536
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4136
84.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3733
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4499
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3667
293.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3474
107.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6129
183.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4091
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4287
133.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4913
377.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4600
135.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4574
45.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3146
3.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3724
117.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26785 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19971
2.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26825
161.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
35010
716.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
33195
765.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34347
466.2 images/sec |
|
|
Clang
|
43922
216.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4932
395.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36191
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
26862
803.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22247
92.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33153
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25391
1.95 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
36324
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23795
236.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35806
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
32913
1.04 Mpixels/sec |