| User | jeffsolomon |
| Upload Date | March 25 2026 12:09 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3104
445.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3377
20.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3697
75.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3348
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3300
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4332
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3293
263.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2970
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5550
166.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3536
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3612
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4349
334.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3729
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4137
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2937
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3225
102.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8709 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8035
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10679
64.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10577
216.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8151
188.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9126
123.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11972
59.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3832
306.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9471
293.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10225
306.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9412
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11026
343.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9671
743.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9874
289.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4085
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9548
9.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9281
293.9 Kpixels/sec |