| User | Theodoric |
| Upload Date | March 24 2026 11:55 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4276 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3471
498.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3459
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4476
91.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3881
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3816
51.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4909
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4156
332.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3704
114.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6347
189.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4445
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4463
138.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5237
402.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4951
145.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4753
47.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3646
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4052
128.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 29133 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
18934
2.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28888
174.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
36677
750.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32577
751.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37031
502.6 images/sec |
|
|
Clang
|
53549
263.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5561
445.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44699
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
24403
730.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25300
104.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37502
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26345
2.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37862
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
27116
269.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49644
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
35971
1.14 Mpixels/sec |