| User | neatgearaz |
| Upload Date | March 24 2026 11:27 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook Duo UX8406CA_UX8406CA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX8406CA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5387 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.37 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2556
367.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2273
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2887
59.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2661
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2878
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2834
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3122
250.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2830
87.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2615
78.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3227
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3079
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2526
194.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2904
85.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2696
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2526
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3125
99.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9646
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17481
105.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19604
401.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20835
480.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19903
270.1 images/sec |
|
|
Clang
|
24189
119.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3654
292.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23565
730.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11601
347.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15085
62.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21337
664.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15517
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15745
462.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15580
154.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25179
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20049
634.8 Kpixels/sec |