| User | neatgearaz |
| Upload Date | March 24 2026 11:24 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,5 |
| Motherboard | Mac16,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 4.34 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 4024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3520
505.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3519
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4140
84.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3707
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3787
51.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4525
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3629
290.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3457
107.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5968
178.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4047
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4262
132.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4874
374.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4547
133.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4529
44.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3166
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3748
118.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26500 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19847
2.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25547
153.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
33578
687.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32985
760.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34398
466.8 images/sec |
|
|
Clang
|
44107
217.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4881
390.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36170
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
27109
811.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22252
92.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33937
1.06 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25229
1.94 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35736
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23825
236.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34344
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31919
1.01 Mpixels/sec |