| User | Framos |
| Upload Date | March 24 2026 10:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E241) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,9 |
| Motherboard | Mac15,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M3 Max |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3003
431.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3026
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3260
66.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3057
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2860
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3853
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2890
231.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2903
90.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2565
76.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2723
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3638
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3841
295.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3687
108.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3675
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2391
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2909
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20894 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15464
2.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22010
132.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26491
542.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26690
615.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26901
365.1 images/sec |
|
|
Clang
|
38088
187.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3651
292.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30156
934.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17200
514.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16359
67.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27661
860.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18674
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27214
798.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19146
190.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30317
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26263
831.6 Kpixels/sec |