| User | luccasvr |
| Upload Date | March 24 2026 10:42 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450 Gaming-ITX/ac |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3748 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2998 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1173 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1561
224.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1487
8.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1248
25.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1331
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
895
12.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1249
6.15 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1052
84.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1310
40.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
424
12.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1172
4.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1841
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1189
91.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1265
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1273
12.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1267
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1233
39.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5207 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3493
501.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7140
43.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6347
129.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6365
146.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5187
70.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8429
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1240
99.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8854
274.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1869
55.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5649
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8307
258.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5887
452.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6447
189.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4830
47.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9989
9.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6212
196.7 Kpixels/sec |