| User | mmatej16 |
| Upload Date | March 24 2026 10:32 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock H610M-H2/M.2 D5 |
| Motherboard | ASRock H610M-H2/M.2 D5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-13100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2132
306.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2234
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1898
38.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2147
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2317
31.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2291
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2352
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2298
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2194
65.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3020
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2811
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2019
155.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2339
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2926
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2206
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2558
81.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4435
636.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8609
51.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8133
166.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8701
200.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9753
132.4 images/sec |
|
|
Clang
|
10281
50.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2970
237.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10870
336.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5290
158.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10003
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10790
335.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7910
608.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7417
217.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6550
65.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12004
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9491
300.5 Kpixels/sec |