| User | DPOUND |
| Upload Date | March 24 2026 10:02 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3888 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3406
489.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3436
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3977
81.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3633
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3557
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4496
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3573
286.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3293
102.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5993
179.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3842
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3926
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4762
366.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4041
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4506
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3190
3.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3524
111.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10087 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8854
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11565
69.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11533
236.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9428
217.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10693
145.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13352
65.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4266
341.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10262
318.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11415
341.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9996
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11723
364.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10875
836.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10916
320.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11387
113.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10441
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10031
317.6 Kpixels/sec |