| User | Dpam18 |
| Upload Date | March 24 2026 09:41 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14s-dq2xxx |
| Motherboard | HP 87FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 4082 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1481
212.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1806
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1916
39.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1820
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1777
24.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1760
8.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1685
134.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1495
46.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1746
52.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2261
9.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2126
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1429
109.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1792
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1953
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1411
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2042
64.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2930 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2782
399.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4184
25.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3753
76.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4415
101.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3996
54.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3568
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
984
78.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2787
86.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2126
63.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3050
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3743
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2082
160.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2959
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2934
29.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2811
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3169
100.4 Kpixels/sec |