| User | ju83 |
| Upload Date | March 24 2026 08:43 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3.1 |
| Model | iPhone 16 Pro |
| Model ID | iPhone17,1 |
| Motherboard | D93AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3401 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2937
421.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2796
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3380
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3215
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3269
44.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4102
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3072
246.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2916
90.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5480
164.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3393
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3504
109.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3995
307.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3555
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3895
38.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2766
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3031
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7108
1020.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9336
56.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9311
190.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8663
199.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9756
132.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11645
57.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3580
286.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9322
288.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10232
306.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9003
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10689
332.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8683
667.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9441
277.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8824
87.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9311
9.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8772
277.7 Kpixels/sec |