| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 24 2026 08:31 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.24 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4274 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3573
513.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3508
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4520
92.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3799
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3822
51.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4927
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4132
330.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3683
114.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6321
189.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4537
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4438
138.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5195
399.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4925
144.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4564
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3667
3.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4026
127.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17582
2.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25404
153.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
33901
694.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28519
657.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32794
445.1 images/sec |
|
|
Clang
|
46386
228.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5476
438.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37927
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23307
697.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24144
99.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
32600
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24440
1.88 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
34719
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
25132
249.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41978
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
30338
960.6 Kpixels/sec |