| User | tony84 |
| Upload Date | March 24 2026 07:58 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3595 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3113
447.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3051
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3468
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3347
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3387
46.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4085
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3337
267.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3116
96.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5740
171.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3663
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3842
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4404
338.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4038
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3734
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2847
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3357
106.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9189 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7467
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9649
58.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9206
188.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9376
216.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10134
137.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11784
58.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4003
320.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9573
296.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11354
339.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9981
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11778
366.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9559
735.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9991
293.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9434
93.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9435
9.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9430
298.6 Kpixels/sec |